Moda rowerowa

W ostatnich latach można zauważyć, że wzrasta trend korzystania z roweru. Moda pojawiła się nie tylko na samą jazdę. Coraz częściej możemy zobaczyć osoby, które w ogóle nie wyglądają jakby wybrały się na rower. Praktycznie nikogo nie dziwią już kobiety ubrane w spódnicę i ponowie w koszulach, którzy jadą do pracy na rowerze. Okazuje się, że moda rowerowa opanowała społeczeństwo i mimo że są zawodowcy, jeżdżący na rowerach górskich, to coraz częściej widzimy osoby na rowerach miejskich, ubrane w strój codzienny.

Strój dopasowany do roweru

Coraz częściej podczas kupowania roweru, nie zwracamy uwagi na jego specyfikę, ale na wygląd. Niektórzy szukają rowerów z duszą, które będą odwzorowywać ich osobowość. Coraz częściej wybierane są rowery miejskie, które pozwalają na dowolny ubiór. Kobiety z jednej strony decydują się na typowe ubrania sportowe, ale w ciekawych kolorach czy wzorach (takie jak chociażby te – womens cycling apparel), a z drugiej strony, nie krępują się i jeżdżą w spódniczkach, co kiedyś byłoby nie do pomyślenia.

W dzisiejszych czasach to, że jeździmy na rowerze, nie ogranicza nas jeśli chodzi o strój. Panie bez problemy mogą zakładać spódnice i rajstopy. Mimo pełnej dowolności, warto zrezygnować z butów na obcasie, głównie ze względu na bezpieczeństwo. Podczas ewentualnego upadku, szpilki mogą nam przeszkodzić w amortyzacji i możemy nabawić się kontuzji.

Zachodnia moda

Mimo, iż w Polsce jeszcze nie jest tak jak w Holandii, to można zauważyć, że moda rowerowa coraz bardziej się rozpowszechnia. Obecnie w sklepach z odzieżą rowerową można kupić bardzo ciekawe i oryginalne ubrania, które są przeznaczone do jazdy na rowerze. Jeśli wybieramy się na dłuższa wycieczkę, to musimy kupić odpowiedni ubiór, który pozwoli nam na większy komfort jazdy.

Materiał, który jest użyty w specjalnych, rowerowych ubraniach, sprawia, że nie pocimy się, a wykorzystana tkanina chroni nas przed wiatrem czy wilgocią. Dodatkowo takie ubrania posiadają najczęściej elementy odblaskowe a także kieszonki na plecach, do których możemy schować drobiazgi. Oczywiście, jeśli chcemy być profesjonalni, to za takie ubrania zapłacimy sporo. Jeśli jednak wystarczą nam sportowe ubrania, można szukać na wyprzedażach, które właśnie się zaczęły. Najczęściej pomijanym elementem ubioru, są rękawiczki. Powinny być one w naszym wyposażeniu, ponieważ ochronią nasze dłonie przed odciskami i otarciami, a dodatkowo dzięki nim będziemy mieli lepszy chwyt. Oprócz tego, wyposaż się w kask, który ochroni Twoją głowę podczas upadku. Niezbędnikiem są także okulary. Przydają się szczególnie podczas szybkiej jazdy, gdzie ochronią Cię przed owadami czy piaskiem. Dodatkowo posiadają wymienne szkła, więc w zależności od pory dnia możesz je wymieniać.

Modny rower

Spośród rowerów, które są obecnie modne, możesz wybrać miejski lub trekkingowy. Ten pierwszy charakteryzuje się wysoko umocowaną kierownicą, dzięki czemu mamy wyprostowane plecy, Zazwyczaj takie rowery mają wygodne siodełka, a dodatkowo są wyposażone w oświetlenie, bagażnik lub koszyk.